Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, z gatunku medycyna estetyczna, w warszawskich salonach kosmetycznych jest niewątpliwie depilacja laserowa. Po zabieg ten sięgają głównie kobiety, które dosyć mają tradycyjnych, nieskutecznych sposobów na usuwanie owłosienia. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, przy zachowaniu odpowiednich zaleceń lekarza medycyny estetycznej, z którym bezwarunkowo należy skonsultować możłiwość wykonania tego zabiegu kosmetycznego na własnym ciele. Okazuje się bowiem, że nie u wszystkich kobiet będzie on równie skuteczny. Wiele zależy między innymi od rodzaju karnacji. Jeśli interesuje Cię ten zabieg, z pewnością powinnaś zapoznać się z podstawowymi informacjami dt. medycyny estetycznej dla depilacji laserowej.

Najważniejszą zaletą depilacji laserowej jest trwałe usunięcie owłosienia, nie mniej jednak, nie dzieje się to od razu. Aby usunąć ok. 80% owłosienia, należy poddawać określone miejsce na ciele minimum 2-3 seriom zabiegów, które wykonywane są co trzy, cztery tygodnie.

 
Tego konkretnego zabiegu medycyny estetycznej można wykonywać jedynie w okresach, których działanie słońca jest względnie słabe, czyli od jesieni do wczesnej wiosny. Poddanie działaniom słońca miejsca, które depilujecie laserowo, może spowodować zaczerwienienia, lekkie poparzenia skóry i oczywiście obniżenie skuteczności zabiegu. Dlatego zapomnijcie o słońcu i solarium, jeśli prowadzicie zabieg depilacji laserowej.

 
Zabieg nie jest wskazany dla osób, które mają bardzo jasne włosy (rude, siwe, bardzo jasny blond) i ciemną karnację, skuteczność zabiegu jest wtedy mocno ograniczona, z uwagi na specyfikę działania lasera.

 
Istnieją różne rodzaje laserów przystosowanych do depilacji laserowej, mniej i bardziej skuteczne. Do tych lepszych zalicza się lasery diodowe i nodymowo-yagowe.

 
Przed wykonaniem zabiegu, jak zwykle należy skonsultować wszystko z lekarzem medycyny estetycznej, aby wyeliminować działania ewentualne uboczne, lub wykluczyć możliwość przeprowadzenia zabiegu, którego skuteczność może być ograniczona. Należy pamiętać, że depilacja laserowa, tak jak większość zabiegów medycyny estetycznej, nie należy do zabiegów tanich. Istnieje szereg wytycznych, które należy stosować przed zabiegiem, o których z pewnością dowiesz się w szczegółach od swojego lekarza medycyny estetycznej.

 
Generalnie zabieg jest bezbolesny i nie odczuwa się dyskomfortu związanego z jego wykonywaniem oraz skutkami. Sporadycznie mogą wystąpić zaczerwienienia na skórze.

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.