Jul
23

Rola skóry

Chociaż wiele osób kompletnie nie przykłada wagi do wyglądu swojej skóry, nawet nie zdają sobie oni sprawy, jak często z niej korzystają i jak wygodne jest życie dzięki niej.


Skóra spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie – jest jakby płaszczem ochronnym dla całego ciała. Wyobraź sobie, że bez skóry wychodzisz na mróz, na słońce, wystawiasz się na działanie deszczu, wiatru, czy płatków śniegu. Na samą myśl robi się bardzo nieprzyjemnie. Zdrowa skóra chroni nasz organizm przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Nie tyczy się to jednak tylko zmiennej pogody; chroni nas również przed wnikaniem ze środowiska do wnętrza organizmu bakterii, wirusów, niepożądanych substancji chemicznych. Gdyby nie ona dochodziłoby do zatrucia organizmu za każdym razem, kiedy sprzątasz mieszkanie!

Co więcej nasza skóra charakteryzuje się stosunkowo małą przepuszczalnością – dzięki niej nie wycieka z nas woda, nie przegrzewa się nasz organizm, ani zbytnio nie wychładza. To dzięki skórze czujemy przyjemność, miły dotyk ukochanej osoby, ciepło, zimno i ból (szybko informuje nas, że coś jest nie tak). Mam nadzieję, że przekonałam wszystkich, że dbanie o skórę to podstawa, to must be dla zdrowia i urody! Wkrótce więcej o tym, że każdy nas ma inną skórę, wymagającą kompletnie innej pielęgnacji i ochrony.

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.