Gładka, oliwkowa skóra o pięknym kolorycie i bez skaz oraz przebarwień zachwyca każdego. Nie bez przyczyny kobiety nakładają na twarz kryjące fluidy, podkłady – chcą ukryć drobne niedoskonałości na skórze. Wbrew pozorom każdy, ale to każdy z nas może mieć zdrową, gładką i jednolitą skórę – trzeba tylko chcieć.

Pierwsze cztery złote zasady, aby Twoja skóra była piękna to:

  1. Wysypiaj się – od razu widać, kiedy skóra jest zmęczona. Kładź się zawsze wtedy kiedy Twoje ciało daje Ci sygnał, że potrzebuje odpoczynku;
  2. Pij dużo wody – to eliksir młodości. Wszystkie Hollywoodzkie gwiazdy na wielu zdjęciach mają butelkę wody w torbie lub ręce. Wiedzą, że to podstawa zdrowego wyglądu;
  3. Miej kontakt z naturą – uprawiaj sport na świeżym powietrzu, często wychodź na spacer, unikaj zadymionych pomieszczeń i takich, tylko ze sztucznym światłem;
  4. Korzystaj z dorobku nauki. Zabiegi medycyny estetycznej są dla ludzi. Trzeba z nich tylko umiejętnie korzystać.

Prawda, że proste. Tylko jak wcielić te zasady w życie. Mam dla Ciebie kilak prostych rad: postaw na swoich biurku w pracy lub wsadź rano do torby dużą butlę wody mineralnej. Powiedz sobie na głos, że wypijesz ją do godz. 14.00. I po szklance, po dwie zobaczysz, że dopniesz swego. O godz. 14.00 zrób dokładnie to samo.
Po pracy, w drodze do domu wysiądź z autobusu jeden przystanek wcześniej i przejdź się. Najlepiej omijając chodniki przy samej, ruchliwej drodze. Jeśli jeździsz samochodem, po powrocie do domu zmuś się do wyjścia chociaż na 30-minutowy spacer. Dopiero po powrocie zabierz się do obowiązków. Na pewno Twoje dzieci, mąż, chłopak (lub Twoja dziewczyna, żona z dziećmi) chętnie wybiorą się z Tobą.
Jeśli masz o godz. 22.00 włączyć film – odpuść sobie. Idź spać. Na pewno następnego dnia poczujesz się szczęśliwsza/wszy. Niewyspanie to największy wróg dobrego nastroju.
Czytaj blogi, newsy o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej. Nie łap się od razu za wszystko. Idź na konsultacje do lekarza i wspólnie wybierzcie jeden zabieg, który rozwiąże najbardziej palące problemy. Następnie systematycznie odkładaj drobne sumy pieniędzy, aby móc sobie na niego pozwolić. Nie od razu Rzym zbudowano!
Myślenie o tych wszystkich czynnościach zajmuje mniej niż 15 minut. Realizowanie tego planu – może godzinkę dziennie, razem ze spacerem, piciem wody i przeglądaniem aktualności ze świata medycyny estetycznej. Czy warto ten czas poświęcić? No jasne!

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.