80% kobiet ma cellulit. Chyba nie ma wątpliwości – każda z nas wie, jak wygląda pomarańczowa skórka. Nierówności i grudki na powierzchni skóry, na biodrach, brzuchu, pupie lub udach. Chyba najwięcej wątków na kobiecych forach mówi właśnie o walce z cellulitem.

Za to nieszczęśliwe zjawisko kosmetyczne odpowiedzialne są głównie geny. To w nich zapisane mamy ile tłuszczu będzie się odkładać w naszych komórkach tłuszczowych. Geny decydują również o tym czy mamy więcej lub mniej receptorów wiążących tłuszcz. To dlatego mówimy, że niektóre osoby mają lepszą lub gorszą przemiane materii. Niby jemy tyle samo, ale inaczej tyjemy.

Nierówności podobne do pomarańczowej skórki biorą się ze ztrostów tkanki łącznej. Spadek ukrwienia, gorsze krążenie krwi, i magazynowana woda powodują, że cellulit w najlepsze się rozrasta. Co więc można robić? Tutaj niestety poleci mantra, to co powie każdy lekarz, kosmetolog, czy chirurh plastyczny:

– dieta: dużo warzyw, chudego mięsa (polecam polędwicę wołową); mało produktów mącznych typu makarony, pierogi i lasanie. Koniecznie trzeba pić dużo wody – oczyszcza organizm z toksyn, które również zbierają się w tkance tłuszczowej. No i “głodówka” po 18.00 Jedzenie na noc jest zabójcze.

– ćwiczenia. Najlepiej ubrać się w trykoty i biegać. Rozgrzane i zmęczone ciało spala tłuszcz. Ale sportu musi być dużo, aby przyniósł efekty. Minimum 3 razy w tygodniu. Jednak nie ruszamy się po to, żeby schudnąć. Ruszamy się dla zdrowia i wyrzeźbienia już odchudzonej sylwetki. Inaczej….życzę powodzenia. Syzyfowa praca!

To powiedzą Wam w każdym salonie kosmetycznym w Warszawie – akurat tam bywam to wiem.

– masaże (np. drenaż limfatyczny). Koniecznie regularne i wykonywane przez specjalistę. To one przede wszystkim pomagają walczyć z cellulitem. Poprawiają krążenie, rozluźniają zrośniętą tkankę.

I tutaj z pomocą przyszła medycyna estetyczna. “Endermologia” to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia posiadającego końcówki ze specjalnymi rolkami zamknietymi w hermetycznej komorze. O jego działaniu opowiem w kolejnym poście. Endermologię stosuje się głównie w zmniejszaniu miejscowych otłuszczeń, w leczeniu rozstępów, blizn, zmarszcek (endermologia twarzy) no i cellilitu.

endermologia warszawa Endermologia   tajna broń kobieca!

Urządzenie do wykonywania zabiegu endermologii

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.