Kolejnym bardzo popularnym w Warszawie zabiegiem medycyny estetycznej jest bez wątpienia makijaż permanentny, inaczej zwany makijażem trwałym. Polega on na wprowadzeniu barwnika za pomocą specjalnego urządzenia w okolice ust, oczu lub brwi, który utrzymuje się od 3-5 lat. Choć kolor stopniowo i równomiernie zanika wraz z upływem czasu. Dzięki temu zabiegowi estetycznemu możemy cieszyć się perfekcyjnym makijażem w każdych warunkach. Dodatkowo oszczędzamy sporo czasu na porannych przygotowaniach. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu medycyny estetycznej? Dalej znajdziecie odpowiedzi na 7 najważniejszych pytań jakie dotyczą makijażu trwałego…
Co wchodzi w skład czynności przygotowawczych do zabiegu makijażu permanentnego w Warszawie?
Niezbędny jest wywiad linergistki z klientką, określa się czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu, definiuje się kształt i zarys makijażu, oraz miejsca jego wykonania, czyli brwi, usta, oczy. Następnie dobiera się odpowiednią kolorystykę i barwniki.
Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?
Można stosować miejscowe znieczulenia, które podwyższają komfort zabiegu, są to kremy, żele przeciwbólowe lub zastrzyki, podobne jak u dentysty. Generalnie uczucie bólu podczas zabiegu nakładania makijażu trwałego nie jest wysokiego stopnia.
Ile czasu trwa zabieg makijażu permanentnego?
Długość zabiegu nie przekracza najczęściej 1 godziny, średnio jest to ok. 45 minut.
Co się dzieje tuż po wykonaniu zabiegu?
W pierwszych minutach po wykonaniu zabiegu makijaż wydaje się być zbyt kontrastowy, ale jest to efekt, który zanika w ciągu kilku godzin. Może wystąpić lekka opuchlizna, która również dosyć szybko zanika. Po pierwszym zabiegu barwnik traci na kolorze nawet do sześćdziesięciu procent, dlatego po 2-3 tygodniach od zabiegu należy uzupełnić kolor i nałożyć barwnik ponownie – jest to wliczone w cenę zabiegu.
Jak bardzo widoczny jest makijaż trwały?
Wszystko zależy od preferencji klienta, nie mniej jednak warto zrobić taki makijaż, który będzie wyglądał naturalnie oraz będzie stanowił bazę do ewentualnego wzmocnienia na specjalne uroczystości wieczorowe. Zbytnio przerysowany makijaż w świetle dziennym nie wygląda zbyt atrakcyjnie.
Jakie barwniki są stosowane w makijażu permanentnym?
Najczęściej stosowane są (powinny być) barwiki atestowane, pochodzenia roślinnego lub mineralnego, naturalne i nie alergiczne.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu trwałego?
Zwykle są to różnego rodzaju choroby skóry, cukrzyca, ciąża i terapia lekami zawierającymi sterydy. Szczegółowy wywiad z osobą przeprowadzającą zabieg służy określeniu predyspozycji do jego wykonania.
Podobne wpisy:
Napisz komentarz
O czym ten serwis?
Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.
Najnowsze komentarze
- Kiedy warto się poddać fotoodmładzaniu? on
- Salon Urody Elegante Warszawa Wola opinie on
- Medycyna Estetyczna Warszawa: WAKACYJNE HITY on