Większość z nas, wraz z nadejściem nowego roku, obiecuje sobie, że coś w życiu zmieni. Wiele z tych postanowień dotyczy wyglądu. Na szczęście dziś łatwiej jest osiągnąć wymarzony cel, bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń. Nieocenionym panaceum na poprawę urody, okazuje się być kwas hialuronowy. Czy wiemy co potrafi zdziałać? Wiara w to, że nowy rok stanowi przełomowy moment, skłania nas często do refleksji i składania deklaracji. Lubimy postanowienia noworoczne, bo dają nam nadzieję na zmianę, na to, że następny rok będzie lepszy. Robimy wiec listę rzeczy, które chcemy zmienić. Dieta pozwoli zrzucić kilka kilogramów, wizyty w fitness club, pomogą uzyskać odpowiednią sylwetkę, a nowe ciuchy dodadzą pewności siebie. Co z twarzą, co jeśli postanowienie regularnego wklepywania droższego kremu, nie przyniesie efektu jak w reklamie? Jak przywrócić skórze wygląd sprzed kilku lat? Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i jej najnowsze, bezpieczne rozwiązania.

By na wiosnę wyglądać i czuć się wyjątkowo, warto już teraz zadbać o swój wygląd i popracować nad niedostatkami.

Najwyższy czas zadbać o skórę twarzy.

Kiedy ludzie na nas patrzą, najpierw zwracają uwagę na naszą twarz. Dlatego do jej pielęgnacji powinniśmy przykładać największą wagę. Niestety jesień i zima są szczególnie trudne dla naszej cery. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem zadbania o skórę, jest odpowiednia dieta, przebywanie na świeżym powietrzu, wysypianie się, brak stresu… nie zawsze jednak jesteśmy na urlopie. Dlatego warto sięgnąć po odpowiednie zabiegi, które natychmiast przyniosą wspaniałe efekty.

Jak zadbać o piękny wygląd i bezpieczeństwo?

W zależności od potrzeby, możesz skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Najszybszy, najlepszy efekt daje kwas hialuronowy, przy tym jest najbezpieczniejszy z dostępnych na rynku wypełniaczy. Eksperci zwracają jednak uwagę na fakt, że kwas kwasowi nie jest równy, gdyż stopień modyfikacji chemicznej może wynosić aż 65% .
„Są to sztucznie, chemicznie modyfikowane wypełniacze, także tanie „chińskie produkty”, które nie posiadają żadnych badań i nie spełniają wymogów unijnych. Takie produkty nie powinny więc być podawane pacjentom, którzy są bardzo nieświadomi, a decydując się na zabieg, nie pytają lekarza jakiego preparatu ten używa. Przecież mają prawo wyboru, gdyż chodzi o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo i co za tym idzie zadowolenie z zabiegu. Wielu producentów kwasu zwyczajnie nie podaje informacji w jakim stopniu ich produkty są modyfikowane chemicznie. Nie prowadzą też badań. Warto zwracać uwagę na te istotne kwestie”. – zwraca uwagę Pani dr Ewa Springer z Lublina.

Produkty rodziny Restylane® są najbardziej naturalnymi wypełniaczami kwasu hialuronowego dostępnymi na rynku. Budowa cząsteczki kwasu hialuronowego opartego na opatentowanej technologii NASHA™
jest w 99% identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym.

Różnice w budowie wypełniaczy kwasu hialuronowego mogą być znaczne. Inne wypełniacze posiadają dużą ilość wiązań chemicznych, co stanowi ryzyko, że organizm rozpozna je jako ciała obce, które będzie chciał zwalczać. Może to powodować uczulenie, zmiany skórne oraz ból. Restylane® dzięki opatentowanej technologii NASHA™ posiada niewielką ilość wiązań chemicznych (jedynie 1%), co sprawia, że jest najbardziej naturalnym wypełniaczem kwasu hialuronowego o najwyższym profilu bezpieczeństwa.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w skórze człowieka, który zapewnia jej odpowiednie napięcie i nawilżenie. Niestety, z upływem lat i pod wpływem ekspozycji na słońce, ilość kwasu hialuronowego w tkankach maleje, co wpływa na zmniejszenie poziomu jej nawilżenia. Włókna kolagenowe tracą elastyczność, ich liczba ulega zmniejszeniu, w efekcie skóra traci sprężystość i pojawiają się zmarszczki. Można im jednak przeciwdziałać. Doskonałe efekty uzyskuje się po zastosowaniu jedynego z dostępnych, niemal identycznego
z naturalnym, wypełniacza Restylane®, którego skład w ponad 99% jest identyczny z naturalnym kwasem hialuronowym, a jego producent, szwedzka firma Q-MED jako jedyna może wykazać tak minimalny stopień modyfikacji kwasu.

Wyniki licznych badań klinicznych prowadzonych na całym świecie dotyczących działania kwasu hialuronowego pokazują, że jest on najbardziej bezpieczną substancją stosowaną w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zabiegi z użyciem wypełniaczy kwasu hialuronowego umożliwiają między innymi rewitalizację skóry. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność oraz poprawia się jej elastyczność. Doskonałe efekty przynoszą również zabiegi korekcji zmarszczek (m.in. fałd i bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oka, poziomych zmarszczek czoła) czy modelowania twarzy (uniesieniu brwi, korekt nasady nosa, zmian kształtu i objętości ust, modelowaniu policzków, brody) czy modelowania i konturowania ciała (powiększeniu i modelowaniu piersi, ud i pośladków, łydek, dłoni, narządów płciowych). Należy pamiętać, że nie wszystkie wypełniacze są takie same. Ich budowa może się znacznie różnić.

Na czym, polegają zabiegi?

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, dodadzą Twojej twarzy blasku, świeżości i młodości!

Zabieg z użyciem produktów Restylane®, polega na aplikacji małych ilości produktu przy metodzie nakłucia skóry. Zabieg zwykle trwa kilkanaście minut. Po podaniu produktu lekarz wykonujący zabieg może delikatnie rozmasować miejsce implementacji. Po wykonanym zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk, a miejsca nakłuć mogą być lekko zaczerwienione. Po kilku dniach te ślady znikają. Poprawę nawilżenia skóry i zniwelowanie zmarszczek zauważa się natychmiast. Kwas hialuronowy to ulubieniec gwiazd, gdyż daje naturalny efekt. Jest też bardzo powszechny w innych środowiskach, które szybko doceniły jego właściwości. Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego są dziś bardzo popularne, przystępne, szybkie i bezpieczne, a przy tym znacznie poprawiają wygląd, samopoczucie i jakość życia. To najlepszy i najszybszy z możliwych sposobów na bycie piękną… nie tylko na wiosnę.

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.