Już po raz trzeci odbył się Tydzień Darmowych Konsultacji Medycyny Estetycznej. Mieszkańcy 23 miast w Polsce mogli wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach lekarskich z zakresu modelowania ciała i odbudowy struktury skóry, przy użyciu stabilizowanego kwasu hialuronowego. Konsultacje zorganizowane były w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świadome Piękno”, której celem jest zwrócenie uwagi pacjentów i lekarzy na jakość i bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej. Organizatorem akcji jest szwedzka firma biotechnologiczna Q-MED.

Podczas konsultacji lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy udzielali fachowych porad dotyczących niechirurgicznych metod powiększania, ujędrniania i korekcji piersi oraz modelowania całego ciała: łydek, ramion, a nawet klatki piersiowej u mężczyzn. Porady dotyczyły również zabiegów rewitalizujących i odbudowujących strukturę skóry, które skutecznie przywracają jej elastyczność, zahamowują proces starzenia i chronią przed szkodliwymi promieniami UV. Dodatkowo pacjenci uzyskiwali informacje, w jaki sposób zabiegi te mogą być wykorzystywane w leczeniu blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Lekarze odpowiadali także na pytania pacjentów, dotyczące bezpieczeństwa wymienionych zabiegów.

„Można śmiało powiedzieć, że akcja Świadome Piękno przynosi coraz lepsze rezultaty. Każdy kolejny Tydzień Darmowych Konsultacji cieszy się większym zainteresowaniem niż poprzedni, a wiedza pacjentów z zakresu medycyny estetycznej jest obecnie znacznie większa niż w 2008 r., kiedy rozpoczynaliśmy kampanię” – mówi dr Marcin Ambroziak, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Podczas ostatniego, trzeciego już Tygodnia Darmowych Konsultacji, pacjenci przychodzili z konkretnymi pytaniami odnoszącymi się do określonych zabiegów. Dotyczyły one głównie działań niwelujących efekty starzenia oraz modelujących ciało takich jak: wypełnianie zmarszczek, czy odbudowa struktury skóry. W konsultacjach uczestniczyło wielu zdecydowanych na zabieg pacjentów. Część z nich potrzebowała jednak takiej wizyty przed ostatecznym podjęciem decyzji. Dzięki darmowym konsultacjom mogli dowiedzieć się, na czym dokładnie polegają interesujące ich zabiegi medycyny estetycznej, by móc się im poddać świadomie i bez obaw.

Informacja o możliwości skorzystania z bezpłatnej wizyty u specjalisty nie dotarłaby do pacjentów, gdyby nie zaangażowanie mediów, które informowały o akcji swoich odbiorców, szerząc razem z lekarzami i organizatorami kampanii wiedzę na temat medycyny estetycznej. Zaangażowanie mediów w tę akcję było bardzo znaczące, ponad 70% pacjentów dowiedziało się o Tygodniu Darmowych Konsultacji z prasy lub Internetu.

Bezpłatne konsultacje odbyły się w wybranych gabinetach chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i dermatologii w 23 miastach Polski (17–21.V.2010 r): Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Chotomowie, Elblągu, Gliwicach, Jaworznie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łodzi, Olsztynie, Otwocku, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Rzeszowie, Strzelcach Opolskich, Szczecinie, Trójmieście (Gdynia, Sopot), Warszawie i we Wrocławiu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lekarzy, biorących udział w akcji, oraz mediów, pacjenci mieli okazję dowiedzieć się o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Organizatorzy kampanii „Świadome Piękno” mają nadzieję, że przyczynią się one do wzrostu świadomości społeczeństwa na temat jakości i bezpieczeństwa zabiegów medycyny estetycznej.

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.