medycyna estetyczna usuwanie zmarszczekZmarszczki to skutek upływu czasu, który dotknie każdą z nas prędzej czy później. Niestety pierwsze pojawiają się już między 25 a 30 rokiem naszego życia i chociaż wiele z nas uważa, że ich pojawienie się to sprawa genów, to naukowcy dowiedli, że geny są przyczyną powstawania jedynie 20-30% zmarszczek. Dużo większą odpowiedzialność za ich powstawanie ponosi nasz tryb życia, a konkretnie złe nawyki, które wiele z nas n pewno ma.

Tak więc medycyna estetyczna do głównych przyczyn powstawania zmarszczek zalicza przede wszystkim nadmierne korzystanie z promieniowania słonecznego podczas opalania i korzystania z solarium. Podobno, gdyby właśnie nie promienie UVA i UVB, to pierwsze zmarszczki dostrzegłybyśmy na swojej skórze dopiero po 60 roku życia…Do pozostałych czynników zalicza się palenie papierosów, niewłaściwa dieta, stres, gwałtowny spadek wagi, klimatyzacja, niewłaściwa pielęgnacja skóry itd. Itp. Co jednak zrobić z faktem, że zmarszczki już są?
Na szczęście medycyna estetyczna już od dawna ma na to sposób. Wybrany salon kosmetyczny Warszawa na pewno posiada w swej ofercie substancje zmniejszające bądź likwidujące zmarszczki. Są to przede wszystkim różnego rodzaju wypełniacze, których bazę stanowi kwas hialuronowy, a jego efekt utrzymuje się od 5 do 18 miesięcy. Bazą innej substancji są substancje syntetyczne, których działanie jest permanentne lub półtrwałe. Istnieje także botulina, której działanie w dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna jest nieco bardziej skomplikowane.

Pierwsze wymienione przeze mnie substancje wypełniają zmarszczki od środka, natomiast botulina działa paraliżująco przez pewien czas na mięśnie mimiczne i blokuje tym samym powstawanie zmarszczek mimicznych. Salon kosmetyczny Warszawa to miejsce, w którym ta substancja jest bardzo popularna. Wprowadza się ją za pomocą cieniutkich igieł, wstrzykując w mięsień w okolicy zmarszczek. Po takim zabiegu, który jest niemal bezbolesny, nie marszczymy czoła, a podczas uśmiechu czy marszczenia brwi nie pojawiają się kurze łapki wokół oczu. Tak więc preparat ten poleca się w salonie kosmetycznym osobom, które chcą usunąć zmarszczki głównie w górnej partii twarzy, czyli właśnie zmarszczek mimicznych. A ponieważ związane są one z mimiką twarzy, to występują one już u osób młodych.

W medycynie estetycznej często jednak zdarza się, że zmarszczki są już na tyle głębokie, że zabieg przy wykorzystaniu botuliny musi być uzupełniony wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym. Oba zaś zabiegi mogą być łączone z innymi metodami liftingu twarzy stosowanymi w medycynie estetycznej.

Napisz komentarz

O czym ten serwis?

Serwis poświęcony zabiegom medycyny estetycznej wykonywanych w Warszawie. Najnowsze informacje i testy salonów medycyny estetycznej, opinie o salonach kosmetycznych.